search

Zestaw interwencyjny do nebulizacji Aerogen

Zestaw interwencyjny do nebulizacji Aerogen – skutecznie przerywa napad astmy

Skuteczne podawanie leku do płuc jest wyznacznikiem efektywności leczenia. Tylko szybkie oraz skuteczne podanie leku o właściwej strukturze aerozolu, umożliwia jego efektywne zdeponowanie się w płucach oraz osiągnięcie efektu klinicznego.

Istotą prawidłową zaplanowanej terapii inhalacyjnej jest posiadanie dokładnej wiedzy gdzie lek ma być zdeponowany oraz w jakiej dawce. Zalecenia prawidłowego dawkowania leków opierają się na pojęciu dawki nominalnej leku.

Tymczasem w przypadku terapii inhalacyjnej dawka nominalna tj. przepisana nie równa się dawce leczniczej. W praktyce dawka zainhalowana leku jest zaledwie ułamkiem dawki nominalnej. 

Dawka zainhalowana leku jest funkcją nebulizatora/inhalatora, formulacji leku oraz czynności układu oddechowego osoby chorej.  

Stąd, żeby osiągnąć wysoką wydajność nebulizacji należy stosować najefektywniejsze urządzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku zaostrzenia objawów POChP czy napadu astmy pośród pacjentów zgłaszających się na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

W przeprowadzonych w USA w 2017 roku badaniach [1] odkryto, że zmiana samego typu nebulizatora na SOR – Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z pneumatycznego na siateczkowy pozwala uzyskać znaczne polepszenie w zakresie leczenia pacjentów z astmą oraz POChP. 

Odnotowano spadek ilości przyjęć pacjentów – hospitalizacji o 32% w grupie pacjentów stosujących nebulizator siateczkowy Aerogen. Dodatkowo 85% pacjentów odnotowało poprawę stanu zdrowia po zastosowaniu niskiej dawki 2.5 mg Albuterolu (salbutamol).

Spadek liczby hospitalizacji powoduje również generowanie znacznych oszczędności dla szpitala.

Efektywność dostarczenia leku do płuc jest 6 razy większa  dla nebulizatora Aerogen Solo w porównaniu do nebulizatorów pneumatycznych [2]. Związane jest to z unikalną kontrukcją wibrującej siateczki, umożliwiającej generowanie aerozoli o ściśle określonej średnicy cząsteczki około 3.4 µm MMAD.

Skontaktuj się ze Specjalistą Produktów Jednorazowych z Twojego regionu i poznaj szczegóły dotyczące zestawu interwencyjnego Aerogen.

[1] Robert B. Dunne,   Sandra Shortt: Comparison of bronchodilator administration with vibrating mesh nebulizer and standard jet nebulizer in the emergency department, American Journal of Emergency Medicine 36 (2018) 641–646

[2] Dugernier J et al. SPECT-CT Comparison of Lung Deposition using a System combining a Vibrating-Mesh Nebuliser with a Valved Holding Chamber and a Conventional Jet Nebuliser: a Randomized Cross-over Study. Pharmaceutical Research. 2017;34:290-300.