search

Wózek transportowy Medisa Transcare Plus

Medisa

Wózek do transportu chorych w pozycji leżącej Transcare Plus

Wózek Transcare Plus to czterosegmentowy wózek do transportu chorych w pozycji leżącej o obciążeniu roboczym do 300kg. Wózek zaprojektowany został w celu spełnienia podstawowych potrzeb oddziałów szpitalnych. Został wyposażony w piąte koło, które zapewnia łatwiejsze sterowanie, oraz barierki boczne składane wzdłuż leża.

Konstrukcja wózka wykonano z rur stalowych pokrytych powłoką epoksydową. 4 segmentowe leże wózka wykonano z kompaktowego materiału HPL. Leże oparcia pleców wspomagane jest za pomocą sprężyny gazowej. Wózek wyposażony jest w uchwyty ułatwiające jego transport. W każdym narożniku wózka znajdują się odbojniki. Podstawę wózka wykonano materiału ABS ułatwiającego czyszczenie. W podstawie wózka znajduje się miejsce na butle z tlenem i rzeczy pacjenta.
Materac o grubości 10cm, przezierny dla promieniowania RTG. Wypełnienie materaca wykonano z pianki poliuretanowej o dużej gęstości, zaprojektowanego dla optymalnego komfortu i ergonomii. Pokrowiec na materac wykonano z tkaniny antybakteryjnej, odpornej na ścieranie.
Możliwa regulacja wysokości wózka w zakresie od 550 mm do 790 mm z opcją uzyskania funkcji Trendelenburga i AntyTrendelenburga  - 16º za pomocą siłowników hydraulicznych. Obsługa wózka możliwa za pomocą dwustronnego pedału umieszczonego przy podstawie wózka. Wózek wyposażono w 4 koła o średnicy 20cm oraz system piątego koła ułatwiający sterowanie. Wózek posiada centralny układ hamulcowy i funkcję jazdy kierunkowej. Na wyposażenie wózka składa się: materac, stojak na kroplówkę.

Wyposażenie dodatkowe:

  • Dwuczęściowy wieszak infuzyjny,
  • Uchwyt na ręcznik papierowy,
  • Przezierność leża na całej długości,
  • Półka na monitor/defibrylator od strony nóg,
  • Materac wiskoelastyczny,
  • Uchwyt na butlę tlenową.

Podstawowe dane:

Wymiary zewnętrzne

2180 x 820 mm

Powierzchnia dla pacjenta

1900 x 720 mm

Regulacja wysokości

590 do 880 mm

Przechylanie oparcia pleców

90º

Przechylanie podnóżka

35º

Pozycja Trendelenburga/anty-Trendelenburga

±16º

Maksymalne obciążenie robocze

250 kg