search

Resuscytator wielorazowego użytku Ambu Mark IV

Ambu

Kup w sklepie online Ambu Mark IV z maską silikonową rozmiar 5 z pompowanym mankietem

Resuscytator Ambu Mark IV firmy Ambu wyróżnia się wśród innych ręcznych resuscytatorów dostępnych na rynku z powodu zastosowania unikalnej koncepcji podwójnej ściany. Koncepcja ta zapewnia wyjątkową ergonomię, z której resuscytatory Ambu są znane.

Właściwości:

Zewnętrzna, cienka powłoka umożliwia użytkownikowi wyczucie zmian ciśnienia podczas wentylacji. Natomiast zewnętrzny worek z otworami powietrznymi zapewnia doskonałą sprężystość w celu ponownego wypełniania się. Taka konstrukcja daje całkowitą kontrolę nad wytwarzanym ciśnieniem oraz ułatwia, jeśli jest to konieczne, wentylację z dużą częstością. Ponadto, zastosowanie podwójnej ściany samoczynnie ogranicza ciśnienie w drogach oddechowych do bezpiecznego poziomu. Mark IV Baby wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa ograniczający ciśnienie do 40 cm H2O. Przejrzysta obudowa zaworu pacjenta pozwala na obserwację jego działania. Ambu Mark IV wyposażony jest w uchwyt ułatwiający trzymanie aparatu i wspomagający wyrównanie uciśnięć we wszystkich trudnych sytuacjach, nawet gdy jest mokry lub gdy jest używany przez osoby o małych dłoniach. Obrotowe połączenia pomiędzy zaworem pacjenta i maską oraz pomiędzy zaworem pacjenta i workiem umożliwia swobodne ustawienie aparatu w sytuacji, gdy maska dociśnięta jest do twarzy pacjenta.

Specyfikacja:

Zastosowanie:

  • Ambu Mark IV (dla dorosłych): wentylacja pacjentów o masie ciała powyżej 15 kg
  • Ambu Mark IV Baby: wentylacja pacjentów o masie ciała do 20 kg (wiek około 4-5 lat)

Dostarczana objętość oddechowa (maksymalna):

  • Ambu Mark IV: 1300 ml
  • Ambu Mark IV Baby: 300 ml

Wymiary:

  • Ambu Mark IV: 275 mm x 135 mm
  • Ambu Mark IV Baby: 265 mm x 85 mm

Objętość rezerwuaru tlenu:

  • Ambu Mark IV: 1500 ml
  • Ambu Mark IV Baby: 1500 ml (worek) lub 100 ml (rura)

Średnica złącza pacjenta (do podłączenia maski):

22 mm (zewnętrzna), 15 mm (wewnętrzna)

Sposób pakowania:

Resuscytator dostarczany jest z rezerwuarem tlenu i odpowiedniej wielkości maską twarzową lub bez. W zestawie znajduje się szczegółowa instrukcja obsługi.