Ambu Airway Man I, Ambu Airway Man W
search
  • Ambu Airway Man I, Ambu Airway Man W

Ambu Airway Man I, Ambu Airway Man W

Ambu

Ambu Airway Man (w wersji I lub W) jest manekinem wielkości dorosłego człowieka prezentującym w sposób realistyczny szczegóły anatomii istotne w nauczaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz intubacji.


Właściwości

Regulowana sztywność klatki piersiowej pozwala na naukę masażu serca z uwzględnieniem różnic w budowie ciała ratowanych osób. Intubacja może być wykonywana za pomocą rurek dotchawiczych, masek krtaniowych lub Combitube.
Drogi oddechowe udrażniają się jedynie po prawidłowym odchyleniu głowy. Tętno na tętnicy szyjnej może być ręcznie aktywowane za pomocą specjalnej pompki. Realistyczna budowa anatomiczna pomaga w nauczaniu prawidłowego rozmieszczania elektrod defibrylacyjnych podczas szkoleń z zakresu AED.
Niezawodny zespół mechanicznych wskaźników monitoruje wykonywaną resuscytację: objętość oddechu, wdmuchnięcia powietrza do żołądka, głębokość ugięcia klatki piersiowej oraz poprawność ułożenia rąk.

Manekin Ambu Airway Man W (Wireless) wyposażony jest ponadto w program komputerowy do analizy resuscytacji Ambu CPR Software służący do szczegółowej analizy i oceny resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dane rejestrowane przez czujniki znajdujące się w manekinie przesyłane są do komputera bezprzewodowym łączem WLAN lub przewodowym łączem USB. Szkolenie można prowadzić zgodnie z obowiązującymi wytycznymi resuscytacji, np. ERC 2010, lub według algorytmu utworzonego przez instruktora. Ambu CPR Software umożliwia również rejestrowanie momentu wykonania czynności związanych z akcją ratowniczą np. sprawdzenie przytomności, sprawdzenie tętna, odchylenie głowy, wezwanie pomocy, defibrylację itp. Na końcu sesji szkoleniowej wyświetlane jest podsumowanie w postaci graficznej i numerycznej umożliwiające szybką ocenę wykonanej resuscytacji. Programowy menedżer kursu oraz baza danych uczestników szkolenia umożliwiają planowanie całodziennych sesji szkoleniowych. W celu archiwizacji wszystkie dane dotyczące szkolenia mogą być zapisane i wydrukowane. Na jednym komputerze można kontrolować i rejestrować resuscytację wykonywaną na kilku manekinach Ambu w wersji W.

Specyfikacja
Ciężar (tors w torbie): 12 kg
Całkowita długość (tors): 80 cm
Całkowita długość (cała postać): 170 cm
Program komputerowy współpracuje z systemami Windows XP, Vista, 7, 8, (32-bit i 64-bit)


Numery katalogowe
Ambu Airway Man I, żel do nawilżania dróg oddechowych, torba tworząca po rozłożeniu matę treningową: 284 224 000
Ambu Airway Man W, program komputerowy Ambu CPR Software, żel do nawilżania dróg oddechowych, torba tworząca po rozłożeniu matę treningową: 284 327 000
Zestaw kończyn (ramiona, nogi, spodnie, torba): 234 000 706