ST1 - Wózek transportowy

Kategoria: Baza wiedzy Komentarze: 0
ST1 - Wózek transportowy

Wózek ST1 to podstawowy wózek transportowy. Wózek zaprojektowany w celu spełnienia podstawowych oraz zaawansowanych potrzeb oddziałów szpitalnych. Wózek wyposażony w piąte koło kierunkowe ułatwiające manewrowanie w wąskich korytarzach i małych salach szpitalnych. Wózek serii ST1 posiada dwusegmentowe leże z możliwością regulacji segmentu pleców. Wózek może być wyposażony w rączki do prowadzenia wózka zarówno od strony głowy jak i nóg. Na dolnej obudowie wózka znajduje się miejsce na rzeczy osobiste pacjenta i istnieje możliwość transportu butli tlenowej. Dodatkowo jako opcja można zamontować pionowy uchwyt na butlę oraz półkę na defibrylator z miejscem na kartę pacjenta. 

Wózek szczególnie jest dedykowany do zastosowania na:

Szpitalny oddział ratunkowy (SOR)

Oddział chirurgii urazowej

Oddział pooperacyjny (POP)

Oddziały kardiologiczne

Jako transport pomiędzy każdym oddziałem

Wózek ma płynną regulację wysokości leża oraz można skorzystać z funkcji Trendelenburga i Antytrendelenburga . Odpowiednie dźwignie znajdują się po obu stronach wózkach. Od strony głowy i nóg personel ma możliwość użycia hamulca centralnego i może załączyć funkcję 5 koła kierunkowego ułatwiającego manewrowanie wózkiem jednej osobie. Wózek może mieć wieszak na kroplówki zintegrowany z wózkiem oraz opcjonalnie w każdym narożnika wózka znajduje się miejsce do zamontowania drążka infuzyjnego wyjmowanego. Użytkownik w każdym momencie może skorzystać z funkcji CPR

Wyposażenie podstawowe ST1:

• Piąte koło

• Poręcze boczne składane pod leże

• 4 zintegrowane gniazda na statywy infuzyjne

• Mechanizm blokady centralnej

Wyposażenie dodatkowe:

• Podstawowy materac 8 cm x 61 cm (3 cale x 24 cale)

• Opcja składanego uchwytu do prowadzenia

• Pasy do unieruchamiania pacjenta

• Kolorowe oznaczenie pokrywy podstawy (czerwone, granatowe, szare)

• Pionowy uchwyt na butlę tlenową

• Półka na defibrylator z uchwytem na kartę pacjenta

Przeznaczony wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Podejmując decyzję o zastosowaniu określonego produktu u danego pacjenta, personel medyczny zawsze musi polegać na własnej ocenie klinicznej i doświadczeniu. Firma Stryker nie udziela porad medycznych i zaleca szkolenie personelu medycznego przed rozpoczęciem użytkowania produktu. Przed rozpoczęciem stosowania któregokolwiek z produktów firmy Stryker lekarz musi zapoznać się z ulotką informacyjną, etykietami oraz instrukcją użytkowania produktu. Nie wszystkie produkty muszą się znajdować na poszczególnych rynkach, ponieważ ich dostępność regulują przepisy prawne lub odnośne zalecenia medyczne. W razie pytań dotyczących dostępności produktów firmy Stryker należy się skontaktować z lokalnym przedstawicielem firmy.

W celu uzyskania oferty skontaktuj się ze specjalistą z Twojego regionu. Kliknij żeby przejść do mapy 

lub wyślij email na bmtmedical@biameditek.pl