ST1-X - Wózek transportowy

Kategoria: Baza wiedzy Komentarze: 0
ST1-X - Wózek transportowy

Wózek ST1-X to podstawowy wózek transportowy. Wózek zaprojektowany w celu spełnienia podstawowych oraz zaawansowanych potrzeb oddziałów szpitalnych został wyposażony miedzy innymi w piąte koło kierunkowe, które zapewnia łatwiejsze sterowanie. Dwupoziomowa konstrukcja z materiału HPL do badań rentgenowskich spełnia wszystkie potrzeby związane z badaniami obrazowymi.

Wózek serii ST1-X firmy Stryker to urządzenie przeznaczone do podtrzymywania pacjentów w pozycji poziomej. Wózek umożliwia operatorowi transportowanie pacjentów w obrębie placówki służby zdrowia przez pracowników służby zdrowia lub przeszkolonych przedstawicieli placówki. Wózek z chowanym piątym kołem zapewnia optymalną przyczepność oraz możliwość skręcania, poprawiając ogólną mobilność.

Wskazania do stosowania:

Wózek jest przeznaczony do użytku przez pacjentów (osoby) w warunkach medycznych/chirurgicznych, w tym przez pacjentów ze schorzeniami od łagodnych do krytycznych. Można wykorzystywać go w szpitalach, placówkach i klinikach jako krótkoterminową platformę do ambulatoryjnych ocen klinicznych, prowadzenia leczenia, wykonywania drobnych zabiegów i krótkoterminowej rekonwalescencji pacjentów. Wózek może być również używany do transportu zmarłych pacjentów w obrębie placówki służby zdrowia. Operatorami mogą być pracownicy służby zdrowia (pielęgniarki, pomoce pielęgniarek i lekarze) i osoby trzecie mogące obsługiwać funkcje ruchowe łóżka (personel serwisowy i konserwacyjny).

Wózek może być użytkowany w następujących placówkach:

Szpitalny oddział ratunkowy (SOR)

Oddział chirurgii urazowej

Oddział pooperacyjny

Oddziały kardiologiczne

Wózek ST1-X nie jest przeznaczony do użytku w warunkach opieki domowej. Wózek serii ST1-X z opcją platformy na kasetę z kliszą RTG zapewnia przegubową powierzchnię podtrzymującą pacjenta do badań radiologicznych oraz platformę pod powierzchnią podtrzymującą pacjenta, która jest przeznaczona na włożenie kasety z kliszą RTG. Wózek z opcją platformy na kasetę z kliszą RTG we współpracy z medycznymi aparatami rentgenowskimi umożliwia wykonywanie klinicznych zdjęć rentgenowskich (całego ciała w orientacji A-P, jako opcja możliwe jest wykonywanie zdjęć całego ciała w orientacji bocznej lub klatki piersiowej w pozycji pionowej).

Wyposażenie podstawowe:

• Piąte koło

• Poręcze boczne składane pod leże

• Dwupoziomowa konstrukcja do badań rentgenowskich (materiał HPL, na całej długości)

• 4 zintegrowane gniazda na statywy infuzyjne

• Mechanizm blokady centralnej

Wyposażenie dodatkowe:

• Podstawowy materac 8 cm x 61 cm (3 cale x 24 cale)

• Opcja składanego uchwytu do prowadzenia

• Pasy do unieruchamiania pacjenta

• Kolorowe oznaczenie pokrywy podstawy (czerwone, granatowe, szare)

• Pionowy uchwyt na butlę tlenową

• Półka na defibrylator z uchwytem na kartę pacjenta

Przeznaczony wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Podejmując decyzję o zastosowaniu określonego produktu u danego pacjenta, personel medyczny zawsze musi polegać na własnej ocenie klinicznej i doświadczeniu. Firma Stryker nie udziela porad medycznych i zaleca szkolenie personelu medycznego przed rozpoczęciem użytkowania produktu. Przed rozpoczęciem stosowania któregokolwiek z produktów firmy Stryker lekarz musi zapoznać się z ulotką informacyjną, etykietami oraz instrukcją użytkowania produktu. Nie wszystkie produkty muszą się znajdować na poszczególnych rynkach, ponieważ ich dostępność regulują przepisy prawne lub odnośne zalecenia medyczne. W razie pytań dotyczących dostępności produktów firmy Stryker należy się skontaktować z lokalnym przedstawicielem firmy.

W celu uzyskania oferty skontaktuj się ze specjalistą z Twojego regionu. Kliknij żeby przejść do mapy 

lub wyślij email na bmtmedical@biameditek.pl  

Komentarze

Dodaj komentarz

* Wymagane pole